Idealna polisa AC

Niestety nie ma idealnego AC dla wszystkich, ponieważ sytuacja każdej osoby jest inna i każdy ma inne zapotrzebowania. Pod uwagę jest brane tyle czynników, że niemożliwe jest stworzenie ubezpieczenia, które zadowalałoby wszystkich. Jednak zawsze możemy wam doradzić, jak wybrać autocasco najbliższe ideału.

Dopasowanie zakresu ubezpieczenia

Najpierw musisz się zastanowić, czego tak naprawdę potrzebujesz. Taką decyzję należy podjąć na podstawie tego, jaki posiada się samochód, na jakie zagrożenia jest się najbardziej narażonym. Lepiej droższe, czy tańsze AC? Czy należy zabezpieczyć się przed pożarem?

Z pewnością cenią nie powinna być głównym czynnikiem decydującym. Wiele osób chce oszczędzić na czym się da, jeżeli zdecydujesz się na najtańsze AC, może się okazać że jest to zupełnie bez sensu, ponieważ zakres ochrony będzie bardzo niski. Może być tak, że nasze ubezpieczenie nie chroni nas w przypadku kradzieży auta albo że zakład ubezpieczeń odmówi wypłaty odszkodowania jeśli kierowca nie będzie miał ukończonych 26 lat. Nie należy również przesadzać w drugą stronę, droższe autocasco też może być w naszym przypadku zupełnie bez sensu. Najważniejsze to znaleźć balans i upewnić się, ze nasze autocasco odpowiada na nasze realne potrzeby i zagrożenia, nie należy się tutaj za bardzo oglądać na cenę.

Kolejną ważną kwestią są Ogólne Warunki Umowy, czyli najistotniejszy dokument w ubezpieczeniu. W OWU należy zwrócić przede wszystkim uwagę na  zakres ubezpieczenia, wyłączenia odpowiedzialności, prawa i obowiązki stron, tryb i sposób likwidacji szkód. W tej umowie bardzo ważną kwestią jest rozdział o obowiązkach ubezpieczyciela, oraz klauzulach ubezpieczeniowych w nich zawartych. Dopiero jak się dokładnie zapoznasz z tą umową i stwierdzisz ze w pełni ją rozumiesz, możesz przystąpić do jej podpisania.ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie pojazdu

Decydując się na ubezpieczenie auta trzeba skupić się na ocenie wartości naszego pojazdu. Ma ona decydujący wpływ na wysokość sumy ubezpieczenia, która jest górną granicą wypłaconego odszkodowania. Należy uważać na to, by nie doprowadzić do nadubezpieczenia lub niedoubezpieczenia samochodu, ponieważ w razie szkód ubezpieczalnia wypłaci nam zbyt mało pieniędzy, lub w drugim przypadku możesz płacić bardzo wysokie składki, a ubezpieczyciel nie dość ze wypłaci nam odszkodowanie niższe niż powinien, to jeszcze potrąci różnicę jaką by wypłacił przy prawidłowej sumie ubezpieczenia.

Niezwykle ważne jest odpowiednie ubezpieczenie samochodów firmowych! Warto zadbać o to, by nasza flota pojazdów była objęta solidną, dobrej jakości polisą.

Warto jest dowiedzieć się jaka jest opinia o ubezpieczycielu, z którym zamierzasz zawrzeć umowę. Takie informacje będą przydatne na pewno gdy dojdzie do sytuacji ubiegania się o odszkodowanie. Czy będę miał problemy z udowodnieniem szkody? Czy odszkodowanie nie będzie sztucznie zaniżone? Jak długo trwa wypłata świadczenia? Jak wysoki jest standard usług? Na te pytania dobrze jest poszukać odpowiedzi wśród znajomych czy rodziny.

Dla Handlu © 2017