Jak wybrać dobre regały magazynowe?

Podstawową funkcją, jaką pełnią regały magazynowe, jest przechowywanie towaru. Jest to komfortowy sposób na bezpieczne składowanie produktów spożywczych, sprzętów i narzędzi oraz akcesoriów różnego rodzaju.

Wiele jest miejsc, w których regały znajdują swoje zastosowanie. Najczęściej, możemy się z nimi spotkać na magazynie na zapleczach sklepowych. Regały mogą mieć różne wymiary.

W zależności od miejsca, są one odpowiednio wysokie i szerokie. Ich rozmiary i parametry dobierane są do miejsca, w których się je użytkuje.

Regał magazynowy należy wybrać tak, by zapewnić sobie odpowiednie rozmieszczenie wszystkich towarów.

Jakie są główne cechy regałów magazynowych?:

  • Wysokiej jakości regały magazynowe są wykonywane ze stali polskiej oraz z różnych akcesoriów, które składają się na wyposażenie regału. Wszystkie elementy zabezpieczające mają za zadanie chronić regał przed uszkodzeniami różnego rodzaju.
  • Warto również dodać, że każdy regał w całości pokryty jest lakierem w proszku. Dzięki temu, żadna z części regału nie będzie zachodzić rdzą, a na powierzchni nie pojawią się pęcherzyki. Sposób pokrywania regałów zapobiega powstawaniu pęknięć.
  • Firma oferuje regały, które spełniają wymagania Unii Europejskiej oraz Normy Bezpieczeństwa. Dodatkowo, producent gwarantuje wszelkie wymagane atesty.

Te trzy aspekty zapewniają najwyższą jakość, jaką charakteryzują się regały.

Dobór regałów do miejsca

Regały metalowe są wykorzystywane w wielu różnych miejscach. Znajdują one swoje zastosowanie między innymi w magazynach o różnej powierzchni, zapleczach sklepowych, gastronomii, halach produkcyjnych oraz w wielu innych miejscach.

Z racji tego, oferta firmy obejmuje różnorodne rozmiary i wysokości regałów. Możliwość personalizacji regałów, pozwala nam na ich dowolne rozmieszczenie oraz zastosowanie danej ilości półek. My jako klienci, możemy wybrać standardowe regały z oferty.

magazyn regały

Wielu właścicieli dużych sklepów lub zarządcy magazynów, decydują się na dobór konkretnych wielkości  i szerokości regałów. To samo dotyczy półek – w zależności od wielkości i ilości towaru, jaki przechowywany jest w magazynie lub w innych miejscach, półki powinny być do nich dopasowane.

Oprócz wymiarów, wysokości i szerokości regałów, warto wspomnieć o doborze właściwej liczby półek. Niektóre produkty są niewielkie, przez co rozmieszczenie półek może być gęstsze. Wszystko zależy od typu towarów, od ich ilości i rozmiarów.

Firma umożliwia nam również wybór kolorystyki regałów oraz dobór różnych akcesoriów.

Cechy dobrego regału

Regały magazynowe najwyższej jakości, powinny cechować się przede wszystkim trwałością i długą wytrzymałością. Zalety te gwarantuje nam tworzywo, z jakiego są wykonane, czyli metal. Dzięki niemu, możemy długo użytkować regały w wielu miejscach.

Firma oferuje produkty szczególnie wytrzymałe, niezależnie od stopnia obciążenia. Regały te można montować w różnych miejscach magazynu. Oznacza to, iż nie muszą być one przymocowane do ścian czy podłoża. Ich konstrukcja gwarantuje stabilność.

Z jakich elementów powinny składać się regały? – Są 3 podstawowe elementy, jakie wchodzą w skład regałów:

  • Wytrzymałe profile do regałów systemowych, posiadają dodatkowe wzmocnienie, dzięki któremu profile są jeszcze bardziej sztywne i wytrzymałe. Taka konstrukcja profili zapobiega odkształcaniu się profili, nawet w przypadku dużych obciążeń. Profile są dość liczne, dzięki czemu możemy w dowolny sposób montować wybraną ilość półek.
  • Belka nośna – jest to element montowany w sposób zatrzaskowy. Dzięki niej, możemy połączyć dowolną ilość profili. Dzięki belce, półki nie będą się wysuwać, a zaczepowa konstrukcja ułatwia montaż bez użycia dodatkowych narzędzi.
  • Łączniki mają za zadanie łączyć ze sobą profile. Ich długość jest dopasowywana do głębokości regału. Łącznik pełni rolę bocznej ramy.

Równie istotną zaletą dobrego regału, jest jego łatwy montaż. Specyfika i konstrukcja regałów jest na tyle prosta, że ich montażem może zająć się każdy z nas. Stawianie regałów wykonuje się w 4 prostych krokach.

Na samym początku należy ustawić po kolei pierwszą ramę i dopasować do niej drugą w odpowiedniej odległości. Później, trzeba połączyć ramy belkami nośnymi. Ostatnim krokiem montowanie półek.

Dla Handlu © 2017