Profesjonaliści poszukiwani! – znajdź szybko dobrą firmę logistyczną

Na rynku, niezależnie od branży i wykonywanych usług, prawdziwych profesjonalistów można ze świecą szukać. Nie oznacza to oczywiście, że wszyscy są niekompetentni i bezużyteczni, bo tak nie jest, jednak możemy odnieść właśnie takie wrażenie, jeżeli nawiążemy współpracę ze źle wybraną firmą

Na samym początku należy rozpocząć poszukiwania. Najlepiej w tym celu wykorzystać narzędzia oferowane rzez Google i Facebooka. Co należy zrobić? Wpisać hasło, czyli: firma logistyczna. W tym momencie zaleje nas fala wyników kierujących nas do firm świadczących pożądane przez nas usługi. Nie można jednak wybrać pierwszej jaka wpadnie nam w oko, musimy ją dokładnie sprawdzić.

Sprawdzaj komentarze i opinie

Czytanie opinii innych ludzi jest najłatwiejszą metodą na sprawdzenie jaka naprawdę jest firma. Często możemy się dowiedzieć w ten sposób o problemach w komunikowaniu się z ich reprezentantami, opóźnieniami, problemami w zleceniach, zbyt małej dbałości o zachowanie towaru w idealnym stanie lub innych problemów. Powinniśmy zwrócić tutaj uwagę jednak nie tylko na wady, ale także na zalety, ponieważ to one powinny nas przyciągnąć i zachęcić do podjęcia współpracy. Nie zapominajmy, że każdy człowiek i firma mają wady, dlatego trzeba sprawdzić, czy mają one tak duże znaczenie na tle pozytywnych wpisów klientów. Gdzie można znaleźć opinie i komentarze na temat firm logistycznych? Jest dużo stron internetowych, które gwarantują możliwość oceniania przedsiębiorstw TSL. Jedną z nich jest portal Logistyczni24.pl, który tworzy bogatą bazę firm przedsiębiorstw logistycznych z całej Polski.

Co z kwestiami formalnymi?

Wiarygodność firmy, to nie tylko pozytywne komentarze, ale także kwestie formalne. Mamy możliwość – chociaż nie każdy o tym wie – sprawdzenia czy firma logistyczna rzeczywiście posiada licencję umożliwiającą międzynarodowy transport towarów. Taką informację możemy uzyskać w bazie Biura do Spraw Transportu Międzynarodowego, potrzebujemy jednak do tego nie tylko NIP, ale także numer teczki BOTM, sprawdzenie tego może więc nie być aż takie łatwe, co nie oznacza jeszcze, że jest niemożliwe. Patrząc jednak na to pod innym kątem powinniśmy całe sprawdzanie formalności rozpocząć jednak od czegoś innego, a mianowicie dowiedzenia się czy firma logistyczna jest zarejestrowana. W tym celu możemy skorzystać z Portalu informacyjnego Głównego Urzędu Statystycznego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, Rejestru płatników VAT i VIES oraz w ogólnopolskiej bazie danych dotyczącej spółek, jaką jest Krajowy Rejestr Sądowy. W tym przypadku potrzebny jest nam jedynie NIP i REGON, które są powszechnie dostępne i najczęściej znajdują się na stronie macierzystej firmy, dzięki czemu możemy te informacje w łatwy sposób zweryfikować.

 

orange logistics

 

 

Na koniec warto wspomnieć o ważnej kwestii, a mianowicie o długach. Oczywiście długi w tych czasach nie brzmią strasznie, jednak warto wiedzieć czy firma, z którą chcemy współpracować ma jakieś większe kłopoty. W tym celu przydatne są bazy danych dostarczające informacje o dłużnikach, jednak są one płatne, czym zniechęcają niektóre osoby. Zacznijmy więc od najtańszej, czyli Krajowego Rejestru Długów, mając tam założone konto możemy skorzystać z bazy danych, jednak umożliwia nam to sprawdzenie jedynie jednego przedsiębiorcy i jednego dłużnika w ramach abonamentu, który wynosi 13 zł za miesiąc. W następnej kolejności jest BIG InfoMonitor, gdzie sprawdzenie firmy kosztuje 30 zł, więc jest nieco droższe, aczkolwiek może się okazać bardziej wygodne, ponieważ nie wymaga wykupowania abonamentu. Ostatnią możliwością jest Rejestr Dłużników ERIF, gdzie za 35 zł mamy możliwość pobrania wyczerpującego raportu na temat sprawdzanej przez nas firmy.

Dla Handlu © 2017