Przegląd najpopularniejszych gadżetów erotycznych

Gadżety erotyczne coraz częściej goszczą w sypialniach Polaków. Niejednokrotnie pozwalają znieść samotne chwile lub też skutecznie urozmaicają seks. Większość kobiet na pewnym etapie życia decyduje się na zakup wibratora lub dildo, nie brakuje również amatorek zabaw analnych. Problem w tym, że w Polsce jest to nadal temat tabu, o którym za wiele nie można mówić.

Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez zabawek erotycznych i masz wątpliwości, czy wszystko z tobą dobrze, mamy dla ciebie dobrą wiadomość – zabawy erotyczne są zupełnie normalne. Z przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii badania jasno wynika, że nie jesteś żadnym wyjątkiem na tej ziemi. Zabawki erotyczne prawdopodobnie posiada większość kobiet, a i panowie chętnie odwiedzają sklepy erotyczne. Co ciekawe, zazwyczaj na jednej zabawce się nie kończy, a w domach gromadzimy odpowiedni ich zapas.

Ile zabawek erotycznych potrzebujesz?

W przeprowadzonym badaniu na to pytanie odpowiedziało prawie 4 tys. osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Statystyczna kobieta posiada w domu przynajmniej 3 gadżety erotyczne, taki sam wynik tyczy się panów. Badanie pokazuje nam nie tylko ile zabawek gromadzimy, ale także, po które gadżety sięgamy najchętniej.

Mężczyźni najczęściej decydują się na wibratory, pierścienie i zatyczki analne. Kobiety natomiast lubują się w wibratorach, dildach i zatyczkach analnych.

Przyjemność płynąca z zabaw erotycznych

Zabawom z wykorzystaniem gadżetów erotycznych towarzyszą o większe emocje niż w trakcie rutynowego seksu, a jeżeli są emocje to jest i podniecenie. Obecne napięcie w trakcie takiej zabawy owocuje silniejszym odczuwaniem bodźców jak i samych orgazmów. Przykładowo, dzięki wibratorom mężczyzna może dać kobiecie więcej fizycznej przyjemności niż pozwalają mu na to jego fizjologia. Penetracja wibratorem jest intensywniejsza i dłuższa, a rozmiar nieco większy. Dodatkowo daje on możliwość dotarcia do zupełnie nowych i bardziej wrażliwych punktów ciała. Kobieta także może dostarczyć partnerowi całkowicie nowych i ciekawych wrażeń, których nie mógłby doznać w trakcie tradycyjnego seksu, jak przykładowo przy pomocy coraz bardziej popularnego masażera prostaty.

Gadżety erotyczne nas ośmielają

Istnieją rzeczy, których bardzo pragniemy, jednak wstyd, konserwatywne wychowanie lub też inne dręczące nas opory blokują przed ich realizacją. Ciekawym gadżetem przełamującym wstyd i opory w sypialni są na pewno wszelkiego rodzaju gry erotyczne dla par, których gotowe scenariusze narzucają realizację najróżniejszych fantazji. Często zwykły masaż oliwką z dodatkiem feromonów jest sporym krokiem do przełamania obustronnego wstydu kochanków i realizacji długo skrywanych pragnień i marzeń.

Kolejnym powodem popychającym nas do korzystania z gadżetów erotycznych jest ich używanie w zastępstwie. Często kobiety mają poważne opory przed sprawieniem swojemu partnerowi przyjemności oralnej, podczas gdy każdy mężczyzna taką formę pieszczot dosłownie uwielbia. Z pewnością kobiece usta jest trudno zastąpić, ale niektóre modele masturbatorów mogą zapewnić zbliżony efekt przyjemności. Taki oralny gadżet, a nawet sztuczną pochwę można użyć przykładowo podczas okresu, gdy kobieta chciałaby sprawić mężczyźnie przyjemność, jednak fizycznie nie jest w stanie.

Oczywiście do zabawek erotycznych muszą być całkowicie przekonane obie strony i tylko w takich warunkach ich stosowanie ma sens. Jeżeli twój partner lub partnerka ma opory, możecie zacząć od masażu olejkami lub też seksownej bielizny. Z czasem bariery będą przełamywane, a wy nauczycie prawdziwie cieszyć się i bawić seksem.

Dla Handlu © 2017