Systemy przeładunkowe i zasada ich działania

Systemy przeładunkowe są zautomatyzowanym wyposażeniem stanowisk przeładunkowych, dzięki którym możliwe jest szybsze i sprawniejsze wykonywanie prac związanych z załadunkiem lub rozładunkiem towarów przy obecności pojazdów transportowych. Systemy przeładunkowe są przeznaczone do różnorodnych fabryk, magazynów, marketów, stanowisk przeładunkowych oraz centr logistycznych. Funkcjonowanie tych obiektów bez odpowiednio dobranych systemów przeładunkowych byłoby bardzo trudne, o ile nawet niemożliwe. Jakie systemy przeładunkowe możemy wyróżnić i na jakich zasadach one działają?

Rampy i doki przeładunkowe

Rampy przeładunkowe są uniwersalnymi produktami, które doskonale sprawdzają się niezależnie od typów pojazdów dostawczych czy sposobów załadunku i rozładunku. Dostępne są zarówno rampy przeładunkowe z językiem uchylnym, który działa na zasadzie odchylenia klapy od uniesionej platformy rampy, co umożliwia pracę na przykład z wykorzystaniem wózków widłowych, jak i wysuwnym. Pojazd posiadający towar do załadunku lub rozładunku jest dokowany do bramy od zewnętrznej strony magazynu. Osoba odpowiedzialna za załadunek lub rozładunek za pomocą systemu elektrohydraulicznego podnosi rampę, dzięki czemu możliwe jest jej wyregulowanie tak, aby możliwe było wykonanie wszelkich działań w komfortowy sposób. Doki przeładunkowe to kompletne stanowiska, które umożliwiają wygodny transport towarów między magazynem, a wnętrzem skrzyni ładunkowej na przykład za pomocą wózka widłowego. Doki przeładunkowe składają się z trzech elementów takich jak rampa przeładunkowa wyposażona w odboje, uszczelnienia oraz bramy przemysłowe. Wykorzystanie doków przeładunkowych wiąże się z wieloma korzyściami. Chronią one strefę przeładunku przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych poprzez śluzę uszczelniającą. Nawet w przypadku mocnego deszczu czy innych opadów możliwe jest komfortowe wykonywanie pracy. Dzięki połączeniu powierzchni magazynu z podłogą samochodu dostawczego możliwe jest szybkie wykonanie przeładunku oraz wykorzystanie maszyn do przenoszenia ciężkich towarów. Doki przeładunkowe gwarancją zwiększenie bezpieczeństwa, skracają czas przeładunku oraz znacznie poprawiają warunki pracy.

Naprowadzacze kół

Naprowadzacze kół stanowią doskonałe usprawnienie, które jest przydatne w każdym stanowisku przeładunkowym. Głównym zadaniem jest zminimalizowanie uszkodzeń zarówno ramp jak i pojazdów i ułatwienie kierowcy pojazdu precyzyjne podjechanie do strefy załadunku. Dodatkowo wpływają one na znaczne zwiększenie się bezpieczeństwa samych pracowników. Naprowadzacze kół ze względu na pełnione funkcje cechują się wysoką odpornością działania czynników zewnętrznych dzięki czemu mogą one służyć skutecznie przez długi czas. Są one zdolne do absorbowania bardzo dużej siły uderzeniowej bez poniesienia szkód. Wykonywane są one z mocnego niepalnego tworzywa, a wykorzystanie odpowiednich technik produkcyjnych sprawia, że cechują się one również wysokimi walorami estetycznymi oraz łatwością w utrzymaniu czystości.

Systemy przeładunkowe Torsystem charakteryzują się zaawansowaniem technologicznym i wysokim stopniem bezawaryjności.

Odboje przemysłowe

Odboje przemysłowe są ważnym elementem, który spełnia funkcje zabezpieczające pojazd i rampę w przypadku kolizji. Przekłada się to również na zabezpieczenie i ochronę zdrowia pracowników wykonujących obowiązki na danym obszarze. Odboje wykonywane są z trwałych materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Są konstruowane w taki sposób, aby mogły być skutecznie pełnić swoje funkcje.

Odpowiednie przygotowanie lub wzbogacenie systemów przeładunkowych gwarantuje sprawniejsze funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, niezależnie od tego jak często zachodzi potrzeba załadowania lub rozładowania danych towarów lub produktów. W sposób kompleksowy wpływają na optymalizację prowadzonych działań, zwiększają bezpieczeństwo i sprawiają, że praca na danym terenie jest znacznie bardziej komfortowa pod wieloma względami.

Dla Handlu © 2017