Szafy hotelowe- czym się charakteryzują?

Decydując się na skorzystanie z usług świadczonych przez dany hotel, każdy gość liczy na zapewniony maksymalny komfort, który zagwarantuje wygodę mieszkania. Kwaterując się w pokoju gość zwraca uwagę na poszczególne elementy wystroju wnętrz, które razem wpływają na ogólny odbiór całego pomieszczenia. Bardzo ważny jest nie tylko kolor ścian, który może znacząco wpłynąć na odczucia danej osoby, ale również meble hotelowe oraz ich ułożenie, jakość wykonania i dobór kolorystyczny.

Wyposażenie hotelowe – meble we wnętrzu

wyposażenie hoteluW pokoju hotelowym najważniejszym meblem zaraz po łóżku jest szafa na ubrania. Nawet osoby, które decydują się na skorzystanie z hotelu na jeden nocleg chętnie wieszają w niej  chociażby swój płaszcz czy kurtkę. Szafa hotelowa zazwyczaj jest przystosowana do wieszaków, lecz niekiedy jest wyposażona w rząd niewielkich półek. Niezależnie od gościa będzie on mógł zdecydować czy część swoich ciuchów woli powiesić na wieszaku czy złożyć i umieścić na półce. Jeśli szafa wykonana jest z ciemnego drewna często w środku zamontowane są lampki, które odpowiednio oświetlą ubrania i ułatwią znalezienie odpowiedniego stroju bez świecenia głównej lampy. Jeśli w hotelu znajduje się szafa na wieszaki, haczyki powinny obowiązkowo się w niej znajdować, a ich ilość powinna być odpowiednia do wielkości mebla. Szafy hotelowe są niezwykle intensywnie eksploatowane, więc powinny być wykonane z solidnego materiału. Rodzaj drewna wykorzystanego do danego mebla jest dobierany zazwyczaj do wystroju wnętrz i do reszty wyposażenia. Wszelkie zarysowania lub uszczerbki drewna na meblach powinny być jak najszybciej naprawione,a jeśli nie ma takiej możliwości,szafy muszą być wymienione na nowe. W przypadku bardzo małego pomieszczenia lepszym rozwiązaniem będą szafy rozsuwane, wtedy nie trzeba się martwić o to czy drzwi mają miejsce na otwieranie się. Jeśli hotelowy pokój jest niewielki to otwierane drzwi szafy mogłyby stanowić niepotrzebną przeszkodę, która utrudniałaby przemieszczanie się mieszkańców. Szafy hotelowe na swoich ściankach często posiadają duże lustra. Oprócz praktycznych funkcji tego typu luster, dodatkowo rozświetlą one pokój i sprawi, że będzie się on optycznie wydawał większy.

Pozostałe elementy wyposażenia hotelowego

Pokoje hotelowe w swoim wyposażeniu posiadają zazwyczaj także stolik nocny znajdujący się obok łóżka. Jego kolor i styl wykonania musi pasować do reszty pomieszczenia. Jest to bardzo wygodny element wyposażenie, bardzo często znajduje się na nim lampka nocna, a niektóre hotele dbają o mały upominek dla gości, który jest umieszczany właśnie tam.

Wszelkie meble hotelowe, z których korzystają goście powinny być wysokiej jakości. Są to elementy wnętrz wykorzystywane codziennie, dlatego są narażone na szybkie zużycie. Dobrze wybrane meble hotelowe będą w stanie służyć długimi latami i jednocześnie pozostać w niezmienionym wyglądzie.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Furnimeb – producenta meblowego.

Dla Handlu © 2017