Waga sklepowa CAS – jakie są rodzaje wag?

Wagi sklepowe występują w wielu wersjach, tak aby każdy przedsiębiorca mógł wybrać sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb. Dobranie odpowiedniej wagi sklepowej umożliwi nie tylko szybszą i bardziej efektywną obsługę klienta, niekiedy cały proces dokonywania zakupu okaże się sprawniejszy. Warto zatem wiedzieć, jakie rodzaje wag sklepowych CAS są dostępne i czym charakteryzują się poszczególne modele. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wag sklepowych w sklepie internetowym.

Waga prosta

waga sklepowaWaga sklepowa prosta jest najmniej skomplikowaną i złożoną wersją urządzenia. Umożliwia ona zważenie produktu, jednak nie będziemy mieli możliwości obliczenia ceny należnej czy wydrukowania etykiety. Wagi sklepowe proste zazwyczaj posiadają niezbyt dużą skalę pomiaru ciężaru w zakresie od 3 do 30kg. Dokładność wskazywanej wagi jest za to bardzo dobra. Często możemy spotkać takie wagi w mniejszych, osiedlowych  sklepikach lub w supermarketach. Zazwyczaj są one zasilane z akumulatora lub z baterii przez co mogą one efektywnie działać z własnego źródła zasilania.

Waga etykietująca

Waga sklepowa etykietująca, inaczej nazywana metkującą zazwyczaj ma wbudowaną drukarkę etykiet, dzięki której, jak nazwa wskazuje możliwe jest wydrukowanie etykiety dla danego towaru. Waga etykietująca oblicza należność za dany towar i informacje drukuje na etykiecie w postaci kodu kreskowego. Z pewnością każdy z nas nie raz korzystał z niej np. w markecie, kupując owoce bądź warzywa. Wykorzystanie wagi umożliwia znaczne przyspieszenie procesu sprzedaży, klient sam etykietuje produkt, przez co kasjerka w dalszym etapie ma mniej pracy. Decydując się na zakup wagi tego typu możemy zaprogramować etykiety, zapisać kody produktów, a także w razie konieczności posłużyć nam może do uzyskania konkretnych informacji podczas prowadzenia sklepu. Urządzenia te wyposażone są w czytelny, intuicyjny wyświetlacz oraz w powierzchnię do ważenia czyli szalkę, która w zależności od modelu wybranej wagi może znacząco różnić się kształtem, wielkością. Wagi etykietujące najczęściej połączone są z systemem sklepowym, dzięki czemu pośrednio współpracuje  z kasą fiskalną.

Wagi wiszące

Wiszące wagi sklepowe to kolejny rodzaj wag, o którym należy wspomnieć. Wagi wiszące są proste, zajmują mało miejsca i mocowane są na suficie. Są wyposażone w hak, na którym możliwe jest powieszenie produktu. Najlepiej sprawdzają się one  w handlu na stoiskach rybnych, warzywno-owocowych i gastronomicznych, a także na bazarach i halach targowych oraz w handlu obwoźnym. Dzięki dużemu i czytelnemu wyświetlaczowi bez problemu każdy będzie w stanie odczytać liczbę. Zarówno hak i szalka w jaką wyposażona jest waga może być odpowiedni dostosowana do rodzaju i wielkości ważonych produktów. Podobnie jest ze skalą, która może być dość wąska lub  przeciwnie- duża. Warto jednak pamiętać, że większa skala sprawia, że ważenie jest mniej dokładne. Wagi wiszące są niezwykle łatwe w użyciu i często wykorzystywane w wielu firmach, sklepach czy magazynach.

Waga magazynowa

Mimo, że waga ta nie jest wykorzystywana bezpośrednio w sklepie, pełni ona kluczową rolę w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa, firmy, marketu czy fabryki. Waga magazynowa zazwyczaj wykorzystywana jest do mierzenia ciężaru produktów w większych ilościach, cięższych np. przygotowując paczkę do wysyłki. Zakres skali tego typu wagi zazwyczaj jest znacznie większy, gdyż musi ona być przystosowana do znacznych obciążeń. Wagi magazynowe mogą znacząco różnić się kształtem, gdyż musi być on przystosowany do ważonego materiału. Wraz ze wzrostem zakresu ważenia, dokładność pomiaru zazwyczaj maleje. Waga magazynowa jest elementem niezbędnym w każdym magazynie, ale i na zapleczu sklepu czy w fabryce.

Dla Handlu © 2017